جمعه 30 فروردين 1398  

در هفته ای که گذشت؛حضور 94 مقام بلند پایه دولت تدبیر و امید در 37 شهر

تعدادی از وزراء و اعضای هیئت دولت همزمان با سفر رییس جمهور و کاروان تدبیر و امید به استان اذربایجان شرقی بعنوان نماینده و فرستاده ویژه ایشان ضمن حضور در شهرستان های مختلف این استان با مردم دیدار و در جریان مشکلات انها قرار گرفتند...


1394/3/2 شنبه
تدبیر حکیمانه و تاکید رهبر معظم انقلاب بر و حدت دولت و ملت با شعار همدلی و همزبانی دولت و ملت در سال 94؛ راهبرد دولتمردان و مقامات عالیرتبه شد تا با سفر به شهرها و روستاهای دور و نزدیک و نشست های متعدد با مردم از نزدیک با مشکلات آنان آشنا و برای رفع آن تدابیر لازم را بیندیشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه معاونت اجرایی به نقل از ایرنا ؛ رییس جمهوری اسلامی ایران در همین راستا روز چهارشنبه هفته گذشته در هفدهمین سفر استانی خود آذربایجان شرقی را به عنوان مقصد سفر خود و هیات دولت انتخاب کرد تا ضمن دیدار با مردم و مسوولان این استان از نزدیک در جریان امور و مسایل و مشکلات آن قرار گیرد.

حجت الاسلام حسن روحانی در سفر دو روزه خود به آذربایجان شرقی در نشست ها و جلسات متعددی حضور یافت و از چندین طرح عمرانی ملی بازدید و پس از بررسی های لازم، دستورات لازم برای به سرانجام رسیدن این طرح ها را صادر کرد.

این سفرها علاوه بر رسیدگی به امور مردم، نشان از همدلی و همراهی مسوولان با مردم در نقاط مختلف کشور برای حل مشکلات و توسعه و پیشرفت مناطق نیز هست.

در این سفرها، دولتمردان با اقدام ها و تدابیر خود برای گره گشایی از مشکلات مردم، ضمن دمیدن روح امید در آنان و تعاملی دو سویه، خود نیز انرژی و انگیزه بیشتری برای خدمت پیدا کرده و همسو با مردم برای رسیدن به آینده ای بهتر، تلاش می کنند.

وزیر بهداشت بینایی چشم هفت 'مراوه تپه ای' را به آنان بازگرداند

 کاروان خیریه نورآوران سلامت که از نیمه های فروردین سال جاری در شهرستان مرزی و محروم 'مراوه تپه' مستقر است روز گذشته میزبان وزیر بهداشت بود که چشم هفت نفر از مردم بی بضاعت این شهرستان را شخصا عمل کرد.

هاشمی وزیر بهداشت که خود نیز در این فعالیت ها حضور می یابد ، به عنوان یک مدیر جهادی، به بحث مدیریت جهادی در راستای بیانات رهبر معظم انقلاب عینیت بخشیده است.

با حضور معاون رییس جمهوری؛ بزرگترین پل معلق خاورمیانه در مشگین شهر به بهره برداری رسید

با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری، بزرگترین پل معلق خاورمیانه روز شنبه در مشگین شهر به بهره برداری رسید.

معاون رییس جمهوری در آیین بهره برداری از این پل گفت: جمهوری اسلامی ایران در زمینه ساخت تاسیسات و ابنیه ها در تمامی زمینه ها از جمله گردشگری به توانایی های بسیار بالایی دست یافته است.

سلطانی فر بیان کرد: این توانمندی ها به گونه ای است که ما هم اکنون یکی از صادرکنندگان عمده خدمات فنی درجهان هستیم .

وی نمونه این توانمندی ها را پل معلق مشگین شهر ذکر کرد و افزود: نقشه و تمام مراحل مطالعه ، طراحی و اجرای این سازه توسط کارشناسان داخلی انجام شده است.

این پل در منطقه نمونه گردشگری خیاو تا گیردولی احداث می شود و برای احداث پل و تاسیسات جانبی آن بیش از 400 میلیارد ریال هزینه شده است.

پل معلق مشگین شهر به عنوان بزرگترین پل معلق خاورمیانه در ارتفاع 80 متری رودخانه خیاوچای احداث شده ، دارای دو متر است و 365 متر طول به عدد روزهای سال دارد.

 وزیر علوم: دانش آموختگان غیر ایرانی سفیران ما در کشورهای خودشان هستند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: روان سازی پذیرش دانشجوبان غیر ایرانی و ارایه تسهیلات و موارد کنسولی از طریق سامانه میسر شده که امید است در آینده شاهد پیشرفت دانشجویان غیر ایرانی در مقاطع بالاتر آموزشی و تحقیقات و پژوهش در کشور باشیم.

فرهادی با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از یک هزار دانشجوی غیر ایرانی از طریق بورسیه و سه هزار نفر از طریق غیر بورسیه جذب دانشگاه های ایران شده اند، افزود: هدفمان این است که در کوتاه مدت به جذب دو درصدی دانشجویان خارجی در دانشگاه های ایران برسیم.

مشاور سازمان جنگلها:550 هزار هکتار از منابع طبیعی با کشت گیاهان دارویی احیا می شود

مشاور رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری و مجری طرح ملی گیاهان دارویی کشور، از احیای 550 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی با کشت گیاهان دارویی تا سال 1404 خبر داد.

 فریبرز غیبی در سفر به شهرستان شاهرود در این استان افزود: بر اساس این برنامه و تا پایان سال 1404 توسعه 550 هزار هکتار از عرصه های طبیعی با کشت گیاهان دارویی در برنامه قرار گرفته است.

وی اشتغالزایی و بهبود وضعیت درآمدی دامداران و کشاورزان محلی در مناطق را مهمترین دستاورد اجرای این طرح عنوان کرد.

غیبی افزود: در کنار بهبود درآمد بهره برداران در مناطق احیا شده، آنان در حفظ عرصه های طبیعی تلاش بیشتری می کنند؛ زیرا می دانند که شرایط عرصه های منابع طبیعی با گیاهان دارویی با درآمد بهره برداران گره خورده است و همچنین این کار به کاهش پرورش دام مازاد منجر می شود.

پرورش 110 واریته کرم ابریشم برای حفظ اندوخته های ژنتیکی کشور

رییس مرکز توسعه نوغانداری کشور از پرورش 110 واریته کرم ابریشم برای حفظ اندوخته های ژنتیکی و حفاظت از تنوع ژنی کرم ابریشم کشور در استان گیلان خبر داد.

علی اصغر داداش پور روز یکشنبه در جریان بازدید از وضعیت نوغانداری شهرستان انزلی اظهار کرد : در کار مشترک با مرکز تحقیقات ابریشم کشور، به دنبال یافتن واریته های مناسب برای پرورش در راستای افزایش بهره وری هستیم .

وی افزود : امسال برای پرورش اجداد کرم ابریشم، 38 جعبه تخم نوغان را در صومعه سرا و فومن در حال پرورش داریم که بعد از پرورش 45 روزه، یک هزار و 300 جعبه نژاد والد تولید خواهد شد.

به گفته داداش پور؛ از این تعداد بیش از 40 هزار جعبه تخم نوغان هیبرید برای توزیع در سال 95 تولید خواهد شد.

شرکت بازرگانی دولتی ایران به یک برند جهانی تبدیل شده است

 معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران با اشاره به مبادلات اقتصادی با کشورهای جهان، گفت: این شرکت به یک برند جهانی تبدیل شده است.

علی قنبری روز یکشنبه درآیین تودیع و معارفه مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان البرز، گردش مالی سالانه شرکت بازرگانی دولتی ایران را یکصد هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

معاون وزیر ورزش و جوانان خبر داد : حضور نیمی از مردم کشور در ورزش های همگانی تا 10 سال آینده

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده تمهیدات لازم را برای حضور نیمی از مردم کشور در ورزش های همگانی می اندیشیم.

عبدالحمید احمدی روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی افزود: خدمت در حوزه ورزش و جوانان وظیفه خطیری است که بر عهده تک تک مسوولان مرتبط قرار داده شده و امیدوارم بتوانیم دین خود را به این جوانان ادا کنیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور گفت: برای دستیابی به عدالت آموزشی در کشور و توجه به تحصیل، بهره گیری از سیاست های تشویقی برای تحصیل افراد بی سواد با آسان ترین روش ممکن را در دستور کار نهضت سواد آموزی قرار گرفته است.

علی باقرزاده بیان کرد: در روش آسان کردن قوانین سوادآموزی در کشور هر فرد بی سوادی می تواند توسط هر فرد دیگر و با هر کتاب آموزشی سواد خواندن و نوشتن را بیاموزد.

باقرزاده گفت: براساس سیاست های دولت برای ترغیب مردم به تحصیل، افراد بی سواد که در گروه سنی 10 تا 49 سال قرار دارند و بی سوادی آنها توسط آموزش و پرورش شهرستان محرز شود اگر سواد خواندن و نوشتن را توسط فرد دیگر حتی یکی از اعضای خانواده خود فرا گیرند از هفت میلیون ریال هزینه نقدی به صورت تشویقی بهره مند می شوند.

وی میانگین سن افراد تحت پوشش طرح باسوادی در کشور را 31 سال عنوان کرد و گفت: همچنین پرداخت 20 درصد از هزینه های تحصیل فرد بی سواد از دیگر سیاست های دولت برای کاهش بی سوادی در کشور است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:90 درصد قطعات خودروهای پرتیراژ کشور تولید داخل است

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 90 درصد قطعات خودروهای پرتیراژ کشور از جمله سمند، انواع پراید، پژو، تیبا، رانا، ام وی ام 110 و تندر در داخل ایران تولید می شود.

محسن صالحی نیا روز یکشنبه در حاشیه بهره برداری از خط تولید ایربگ شرکت ایمن خودرو شرق در شهرک صنعتی بینالود در جمع خبرنگاران افزود: خودروهای پرتیراژ 85 درصد از سهم تولیدات خودرو در کشور را شامل می شود.

وی بیان کرد: سهم قطعات تولید داخل از سایر خودروها 70 درصد یا 50 درصد و در تعداد محدودی از خودروها به لحاظ حجم تولید و تعداد آنها به پنج درصد می رسد.

وی گفت: در سیاستهای جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت تلاش شده تا آن حجم از قطعات خودرو که به لحاظ اقتصادی از تیراژ مناسبی برخوردار نیست نیز طی توافق با شرکتهای همکار خود با تولید و صادرات بیشتر این عقب ماندگی را جبران کند.

طرح پرواربندی دام عشایر امسال بیش از سه هزار میلیارد ریال اعتبار دارد

 رییس سازمان امور عشایری کشور از اجرای طرح زنجیره تولید و پرواربندی دام خبر داد و گفت: امسال با اعتباری بیش از سه هزار میلیارد ریال، طرح پروار بندی 9 میلیون راس دام آغاز می شود.

کرمعلی قندالی روز یکشنبه در مهدیشهر استان سمنان، اجرای این طرح را برای تعادل زیستی دام و مرتع تاثیرگذار دانست و افزود: با اجرای این طرح سالانه 20 هزار تن تولیدات دامی کشور افزایش می یابد.

وی گفت: امسال یک هزار میلیارد ریال برای تامین علوفه و 300 میلیارد ریال نیز برای تامین آب مورد نیاز دام عشایر کشور پیشنهاد شده است.

از جمهوری اسلامی ایران در دنیا به نام یک کشور فرهنگی یاد می شود و در این میان ادبیات دارای جایگاهی بسیار ارزشمند است.

 معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:روز یکشنبه در مراسم پایانی پنجمین کنگره بین المللی شعر از توس تا نیشابور افزود: براساس آمار سال گذشته خانه کتاب 40 هزار نسخه از متن شاهنامه در کتب مختلف استفاده شده که این بدان معنی است که روزی 1200 نسخه به نام فردوسی رقم خورده است.

سید عباس صالحی اظهار کرد: براساس آمار شاهنامه فردوسی پارسال بیش از 50 بار در کشور چاپ و 140 بار نیز بازنویسی شده است.

وی با بیان اینکه در تاریخ ادبیات ایران نام فردوسی و خیام به وضوح دیده می شود گفت: نمی توان از ایران و ادبیات سخن گفت و یاد و خاطره فردوسی و عطار را گرامی نداشت زیرا این دو شاعر هویت ایرانی اسلامی را زنده کردند.

معاون وزیر ارشاد : فروش 100 میلیارد تومانی در نمایشگاه کتاب تهران

 معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: میزان فروش در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران امسال از رقم 100 میلیارد تومان فراتر رفت.

سید عباس صالحی روز دوشنبه در مشهد افزود: 70 میلیارد تومان از این رقم تنها مربوط به سامانه های بانک صادرات است و باید توجه داشت که بخشی از گردش مالی ناشی از فروش کتاب در نمایشگاه امسال خارج از حوزه های این بانک بوده است.

مشاور وزیر تعاون : طرح تکاپو به دنبال استفاده از مزیتهای منطقه ای برای کسب و کار است

 مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اجرای آزمایشی طرح تکاپو در 6 استان کشور، گفت: استفاده از مزیتهای منطقه ای برای ایجاد کسب و کار هدف این طرح است.

عیسی منصوری روز دوشنبه در نشست کارگروه اشتغال استان سمنان افزود: مطالعات طرح تکاپو (توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار) اکنون در استانهای کردستان، خوزستان، فارس، کرمان، خراسان رضوی و سمنان در حال اجراست.

مدیرکل سلامت خانواده وزارت بهداشت و درمان: بیش از شش میلیون دختر در سن باروری ازدواج نکرده اند

 مدیرکل سلامت خانواده وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: شش میلیون و 600 هزار دختر 15 تا 49 ساله ایرانی در سن باروری ازدواج نکرده اند.

 محمد اسماعیل مطلق روز دوشنبه در همایش تبیین سیاست های کلی جمعیت مبتنی بر سلامت مادر و کودک برای ارتقای نرخ باروری کلی در اردبیل افزود: هم اکنون سالانه بیش از 440 هزار فرصت فرزندآوری در کشور از دست می رود.

وی با بیان این که بیش از 11 میلیون دختر و پسر در آستانه ازدواج در کشور قرار دارند ، گفت: بخش قابل توجهی از این جمعیت نیز در حال پشت سر گذاشتن سن مناسب برای باروری هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : ثبت نام در موسسات غیرقانونی واستفاده از بورسیه های غیرمجاز هنر نیست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ثبت نام در موسسات غیر قانونی، خریداری عناوین جعلی که متاسفانه در شرایط فعلی باب شده افتخار نیست.

علی جنتی روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت روز ملی خیام که در نیشابور برگزار شد ، افزود: عده ای فقط به دنبال گرفتن مدرک و فخر فروشی هستند و برای بدست آوردن آن به بورسیه های غیر قانونی متمسک می شوند

وی با اشاره به اینکه از فضای مجازی برای علم آموزی به درستی استفاده نمی شود افزود : در این فضا همه می توانند به آخرین دستاوردهای علمی دست پیدا کنند اما متاسفانه دانش ما سطحی است.

به گفته جننتی در شرایط فعلی دسترسی به اطلاعات، منابع و اخبار برای همگان بسیار آسان شده است.

نوبخت: دولت با معضل بیش از 2 هزار طرح عمرانی ناتمام مواجه است

معاون رییس جمهوری گفت: دولت با معضل 2 هزار و 900 طرح عمرانی مواجه است که از پیشرفت های فیزیکی مختلفی برخوردار هستند.

محمد باقر نوبخت روز دوشنبه دربازدید از پارک علم و فناوری استان البرز،افزود: منابع لازم برای این طرح های عمرانی 400 هزار میلیارد تومان است درحالی که بودجه سال گذشته 40هزار میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه بر فرض 100 درصد تخصیص بودجه باز هم امکان اتمام این طرح ها وجود ندارد، ادامه داد: عمر برخی از طرح های عمرانی یاد شده به 10 سال هم می رسد و از توجیه اقتصادی و اجتماعی برخوردار نیستند.

نوبخت تاکید کرد: با این منابع محدود باید هرچه سریع تر در جهت اتمام طرح های نیمه تمام پیش رفت و دراین زمینه نیاز به مساعدت بخش خصوصی داریم.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی:نگرش نخبگان در کاهش نرخ باروری نیازمند اصلاح است

معاون برنامه ریزی و هماهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نگرش نخبگان اعم از اساتید دانشگاه و قشرهای مرفه که سهم بالایی در کاهش نرخ باروری دارند، باید اصلاح شود.

محمد اسحاقی روز دوشنبه در همایش تبیین سیاست های کلی جمعیت، مبتنی بر سلامت مادر و کودک در راستای ارتقای نرخ باروری کلی در اردبیل افزود: این اقشار با این که از لحاظ مالی نیز در وضعیت مناسبی قرار دارند فرزندان کمتری به دنیا می آورند که این روند باید اصلاح و سبک زندگی اسلامی در بین این اقشار پیاده شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش: استکبار برای تعلیم و تربیت ما برنامه ریزی کرده است

 معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی آموزش و پرورش گفت: امروز دنیای استکبار برای تعلیم و تربیت نسل آینده ساز جامعه اسلامی برنامه ریزی کرده است.

مرضیه گرد روز دوشنبه در هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان البرز که در سالن اجتماعات موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر کرج برگزار شد، افزود: قدرت های سلطه گر جهانی، تمام ظرفیت ها، نظیر نرم ابزارهای کوچک، تاثیرات فناوری و فضای اجتماعی و فرهنگی را برای به انحراف کشاندن اذهان جوانان جامعه اسلامی به کار گرفته اند.

وی اظهار داشت: اگر از تربیت فرزندانمان غافل شویم به خطا رفته ایم.

نوبخت: برنامه ششم توسعه متفاوت با سایر برنامه ها خواهد بود

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با اعلام اینکه بندهای محقق نشده برنامه پنجم درحال بررسی و جمع بندی است، گفت: برنامه ششم توسعه متفاوت با سایر برنامه ها خواهد بود.

محمد باقر نوبخت روز دوشنبه در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری استان البرز درجمع خبرنگاران افزود:مشتمل بر235 ماده و یک هزار و140 حکم برای برنامه ششم توسعه پیش بینی شده که تعدادی از آیین نامه های اجرایی آن هنوز تعیین نشده است.

وی گفت: درسال 93 شاهد رشد چهار درصدی اقتصادی کشور بودیم اما هنوز به هشت درصد نرسیده ایم، میزان اشتغال و نرخ بیکاری اکنون 10.5 درصد است که دراین زمینه نیاز به رویکرد ویژه ای در تدوین برنامه ششم داریم.

نوبخت خاطرنشان کرد: امسال 90 هزارمیلیارد ریال برای بخش تحقیقات و پژوهش کشور اختصاص یافته که از افزایش 34 درصدی نسبت به پارسال برخوردار است.

سوادآموزی در کشور با توجه به هدف گذاری های انجام شده باید بهبود یابد

 معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: وضعیت سوادآموزی در کشور با توجه به اقتضائات و جامعه هدف، باید به سمت بهبود پیش رود.

علی باقرزاده روز دوشنبه در جشنواره تجلیل از دستگاه های برتر در امر سوادآموزی استان گیلان اظهار کرد: با وجود هزینه ها و زمانی که صرف سوادآموزی در کشور شده ، این بخش وضعیت مطلوب ندارد.

معاون وزیر نفت : استانداردسازی محصولات نفتی به طور جدی دنبال می شود

معاون وزیر نفت با اشاره به جدیت این وزارتخانه برای استاندارد سازی محصولات نفتی، گفت: اندازه گیری نفت خام در پایانه های نفتی باید از سوی سازمان استاندارد مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا مشخص شود که شاخص اندازه گیری با شاخص های استاندارد مطابقت داشته باشد.

عماد حسینی روز دوشنبه در هفتمین همایش روز جهانی اندازه شناسی که با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رییس سازمان ملی استاندارد در این سازمان برگزار شد، با اشاره به دغدغه های موجود در این خصوص، افزود: سیاست گذاری و اندازه شناسی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در لایه های مختلف صنایع وارد شود.

سند یک میلیون و 135 هزار هکتار از اراضی ملی صادر شد

 معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: تاکنون برای یک میلیون و 135 هزار هکتار از اراضی ملی سند صادر شده است که باید این اسناد در سیستم کاداستر ثبت شود.

مسعود منصور روز دوشنبه در نشست شورای حفاظت از حقوق بیت المال جنوب استان کرمان در جیرفت افزود: ما برای ثبت سند در کاداستر امسال عدد 30 میلیون هکتاری را هدف گذاری کردیم که تاکنون هشت میلیون هکتار زمین در این سیستم ثبت شده و راه دشواری را در پیش داریم.

وزیر ورزش و جوانان: بعد فرهنگی ورزش و نقش آن در سلامت جامعه مغفول مانده است

 وزیر ورزش و جوان گفت: نقش ورزش به عنوان عنصری کاملا فرهنگی و پیش نیاز سلامت جامعه، از گذشته تاکنون در کشور مورد غفلت قرار گرفته است.

محمود گودرزی روز دوشنبه در دیدار با آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان افزود: باید طوری برنامه ریزی کنیم تا مردم دارای فرهنگ ورزش کردن شوند و از سوی دیگر ورزش ما نیز فرهنگی و اخلاقی شود.

معاون وزیر بهداشت : بودجه فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت 70 درصد افزایش یافت

 معاون فرهنگی، دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش 70 درصدی بودجه فرهنگی دانشجویی این وزارتخانه در سال جاری خبر داد و گفت: این میزان افزایش با وجود محدودیت مالی دولت با موافقت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی صورت گرفت.

محمدرضا داوودی فراهانی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری همایش سراسری دبیران شوراهای صنفی دانشگاه های علوم پزشکی در ساری در گفت و گو با خبرنگاران بودجه فرهنگی، دانشجویی وزارت بهداشت در سال جاری را یکهزار و 700 میلیارد ریال اعلام کرد.

بودجه فرهنگی، دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سال 93 یکهزار میلیارد ریال بود.

اداره خوابگاه ها به دانشجویان واگذار می شود

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ایجاد شرایطی برای تحویل مدیریت خوابگاه ها به دانشجویان خبر داد .

نبی مطلبی روز دوشنبه در آیین اختتامیه همایش سراسری دبیران و اعضای شورای صنفی دانشجویان علوم پزشکی کشور در ساری گفت: به اعتقاد برخی افراد واگذاری مدیریت و اداره خوابگاه ها به دانشجویان خواسته بزرگ و گاهی در تعارض با تحصیل و زمان آنان است ولی برخلاف این اعتقاد، اجرای این روند مطمئنا وضعیت مطلوبی را ایجاد خواهد کرد.

مدیرکل طیور جهادکشاورزی: ایران رتبه هفتم تولید گوشت مرغ جهان را دارد

 مدیرکل دفتر امور طیور وزارت جهادکشاورزی گفت: ایران در زمینه تولید صنعت مرغ گوشتی در رتبه هفتم جهان قرار دارد.

حبیب امینی در همایش مدیریت تولید در کاشان اظهار داشت: با توجه به خودکفایی در تامین گوشت مرغ مورد نیاز کشور با زیرساخت های موجود، صنعت مرغ گوشتی کشور قادر به افزایش تولید به میزان 1.5 تا دو برابر میانگین فعلی را دارد.

مدیرکل استانهای وزارت ارشاد : اصالت بخشی به فعالیت فرهنگی هنری شهرستانها سیاست جدی وزارت ارشاد است

مدیرکل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اصالت دادن به فعالیت های فرهنگی هنری استانها و شهرستانها سیاست جدید این وزارتخانه است.

محمدمهدی احمدی در نشست با هنرمندان شهرستان مهدیشهر در این استان افزود: این سیاست در دوران وزارت دکتر علی جنتی عملیاتی شده است و این امر سبب شده تا هنرمندان شهرستانی بدانند که به فعالیت های آنها توجه شده است.

گودرزی: وزارت ورزش از هیچ کاندیدایی درانتخابات فدراسیون ها حمایت نمی کند

وزیر ورزش و جوانان گفت: حمایت وزارت از کاندیدایی خاص در انتخابات فدراسیون ها شایعه ای بیش نیست و صراحتا اعلام می کنیم که از هیچ کاندیدایی حمایت نمی کنیم.

محمود گودرزی روز دوشنبه با اشاره به انتخابات فدراسیون بسکتبال افزود : این فدراسیون هم مانند سایر فدراسیون هاست وافرادی کاندیدا شدند وتائید صلاحیت آن ها انجام شد و آماده حضور در مجمع می شوند.

وزیر ورزش وجوانان : خانواده ها فرزندانشان را به سمت فعالیت های ورزش سوق دهند

وزیر ورزش و جوانان برگسترش ورزش در جامعه تاکید کرد و گفت: خانواده ها، فرزندانشان را به سمت انجام فعالیت های ورزشی سوق دهند.

محمود گودرزی عصر دوشنبه در آیین افتتاح ورزشگاه 5 هزار نفری گنبدکاووس افزود: هدف دولت گسترش فعالیت های ورزشی در جامعه است و تلاش می شود تا در این زمینه امکانات خوبی برای ورزشگاران در جامعه فراهم شود.

 40 هزار مدرسه در کشور هوشمندسازی شده است

 معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: هوشمندسازی تمام مدارس کشور از برنامه های این وزارتخانه بوده و تاکنون یکصد هزار کلاس درس در قالب 40 هزار باب مدرسه هوشمند شده است.

علی زرافشان دوشنبه شب در یزد با بیان اینکه اواخر سال گذشته 230 میلیارد ریال برای هوشمندسازی مدارس و تجهیز پایه ششم تخصیص داده شد، افزود: علاوه بر این در بودجه سال جاری نیز اعتباراتی به همین منظور اختصاص یافته است.

معاون وزیر آموزش و پرورش : معلم شخصیتی آرام بخش دارد

 معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پروش گفت : یک معلم خوب و مقتدر معلمی است که شخصیت او آرام بخش باشد.

 علی زرافشان و مهدی نوید ادهم ؛ معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پروش و دبیر کل شورای عالی این وزارتخانه دوشنبه شب طی مراسمی در یزد با بوسه بر دستان 'حسن پور روستا' معلم دوران دبیرستان درس شیمی خود در سال 50 تا 53، از این معلم فرهیخته قدردانی کردند.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید کشور: ارتقا خدمات بیمارستانهای روانپزشکی از اولویتهای بنیاد شهید کشور است

معاون بهداشت و درمان رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی کشور گفت: ارتقا سطح خدمات بیمارستانهای روانپزشکی از اولویت های این سازمان در ارایه خدمات به جانبازان دوران دفاع مقدس است.

 عبدالرضا عباسپور روز سه شنبه در سومین همایش سراسری روسای بیمارستانهای روانپزشکی بنیاد شهید کشور با تجلیل از ایثارگری های شهدا و جانبازان سرافراز انقلاب اسلامی افزود:ارتقای کیفیت خدمات درمانی به جانباران از مهمترین اهداف برگزاری این همایش است.

بازدید وزیر علوم از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان اصفهان

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز سه شنبه از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان دیدن کرد.

محمد فرهادی امروز از فناورهای شرکت های دانش بنیان فراتک ، کاراپالایه و پارسیان پویا پلیمر در حوزه محیط زیست بازدید کرد.

ستاری: طرح های تجاری قابل اجرا تسهیلات دریافت می کنند

 معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان گفت: چنانچه طرح های تجاری قابل اجرا و مفید باشد هیچگونه محدودیتی در پرداخت تسهیلات کم بهره به این طرح ها وجود ندارد.

سورنا ستاری روز سه شنبه در فرودگاه خرم آباد در جمع خبرنگاران افزود: برنامه ریزی و آموزش از اصلی ترین نیاز فعالیت های علمی و تحقیقاتی است.

وی اظهار داشت: برنامه حمایت از شرکتهای دانش بنیان مشخص و هدفمند است که تسهیلات سربازی، معافیت های مالیاتی و گمرکی و وام کم بهره از جمله این برنامه ها است.

فرهادی:وزارت علوم به حوزه ی فناوری توجه جدی و جامع تری می کند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه توسعه کمّی آموزش عالی ، دانشگاهی و تولید مقاله های علمی را به اندازه کافی در کشور داشتیم گفت: اکنون نوبت این است که بیش از پیش به حوزه ی فناوری به طور جدی و جامع تر توجه شود.

محمد فرهادی روز سه شنبه در جمع مدیران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان افزود: اکنون یک و نیم درصد از تولید علم دنیا متعلق به ایران است در حالیکه در اوایل انقلاب یک دهم درصد بود ،در عرصه تحقیقات خوب عمل کرده ایم اما لازم است که این تحقیقات به محصول تبدیل شود.

قائم مقام وزیر:ایران برای همکارهای علمی ودانشگاهی بامنطقه قفقاز هیچ محدودیتی ندارد

قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ایران برای تبادل استاد و دانشجو و همچنین همکاری های مختلف علمی و دانشگاهی با کشورهای حوزه قفقاز هیچ محدودیتی ندارد.

حسین سالارآملی روز سه شنبه در پنجمین همایش اتحادیه دانشگاه های قفقاز در تبریز، افزود: توسعه همکاری های دو و چند جانبه با دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی کشورهای این منطقه جزو اولویت های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران است و در این زمینه هر آنچه لازم باشد از سوی طرف های ایرانی قابل انجام است.

ستاری: اساس اقتصاد دانش بنیان، نیروی انسانی است

 معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان گفت: اساس اقتصاد دانش بنیان در تمام کشورها نیروی انسانی است.

سورنا ستاری روز سه شنبه در بازدید از پارک علم و فناوری لرستان افزود : در کنار اقتصاد دانش بنیان و توسعه علوم و فناوری استفاده از ایده و تفکر نیروی انسانی حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه اقتصاد نفتی اخلاق نفتی ایجاد می کند و این تفکر در دانشگاه ها و مراکز علمی نیز نمود یافته است تصریح کرد : اقتصاد نفتی در جامعه باور اعتبارات 100 درصدی و اشتغال دولتی را ایجاد کرده است.

یک مسوول وزارت بهداشت:آموزش همگانی در بسته تحول سلامت محیط پیش بینی شده است

رییس اداره بهداشت و آب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تجهیز آزمایشگاه ها، آموزش همگانی و کیفی سازی نیروی انسانی در بسته تحول سلامت محیط پیش بینی شده است.

غلامرضا شقاقی روز سه شنبه در حاشیه برگزاری کارگاه کشوری مدیریت بیماری های قابل انتقال از آب و غذا با اولویت وبا افزود: در طرح تحول سلامت، اعتبارات لازم برای تجهیز آزمایشگاه ها اختصاص داده شده است.

فرهادی : دانشگاههای نسل سوم محور شاخص علم وفناوری در برنامه ششم توسعه است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: حرکت به سمت ایجاد و شکل گیری دانشگاههای نسل سوم و کارآفرین، شاخص ترین برنامه حوزه علم و فناوری در برنامه ششم توسعه کشور است.

محمد فرهادی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در اصفهان افزود: مهمترین اولویت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در برنامه ششم توسعه کشور در حوزه فناوری، تبدیل علم به ثروت، توسعه مراکز رشد و پارک های علم و فناوری و جهت گیری به سمت دانشگاههای کارآفرین خواهد بود.

وزیر ارشاد بر استفاده از ظرفیتهای فرهنگی برای توسعه گردشگری تاکید کرد

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید با برنامه ریزی لازم از ظرفیتهای فرهنگی برای توسعه کمی و کیفی صنعت گردشگری کشور بیشتر استفاده کرد.

حجت الاسلام محمد علی امینیان روز سه شنبه در ادامه همایش ملی فرهنگ، هویت شهری و گردشگری در مشهد افزود: ایران به رغم داشتن ظرفیت های فراوان در صنعت گردشگری نتوانسته است در ردیف های اول تا سوم جهان در این زمینه جای بگیرد و باید سهم این بخش در سطح ملی و بین المللی ارتقا یابد.

ستاری: عدم مشارکت مردم در حوزه های اقتصادی سبب رکود این بخش شده است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: عدم مشارکت مردم در حوزه های اقتصادی سبب رکود در این حوزه و بالا رفتن انتظار مردم از دولت شده است.

سورنا ستاری عصر سه شنبه در نشست با نخبگان علمی و روسای دانشگاه های لرستان با اشاره به اینکه اقتصاد مبتنی بر نفت خام و بچه پولداری نمی تواند کار آفرینی ایجاد کند، افزود: اقتصاد خام خواری، اقتصادی بی هویت است در حالی که پایه اقتصاد دانش بنیان مبتنی بر مزایای ذاتی و تولید خود جوش است.

حوادث ورزشگاه امام (ره) تبریز بررسی می شود

 محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان برای بررسی حوادث و اتفاقات ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز دقایقی پیش وارد تبریز شد.

دیدار تیم های تراکتورسازی تبریز و نفت تهران که نتیجه آن در سرنوشت قهرمان چهاردهمین دوره لیگ برتر تعیین کننده بود، به دلیل نوع داوری، حوادث دقایق آخر و اینکه در کنار زمین مسابقه نتیجه دیدار همزمان سپاهان و سایپا اشتباه به کادر فنی و سرپرستی دو تیم اعلام شد، لیگ برتر را تحت تاثیر قرار دا

معاون سازمان تامین اجتماعی:اجرای طرح افزایش مرخصی زایمان نیازمند بیش از سه هزار میلیارد ریال اعتبار است

 معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: امسال برای اجرای طرح افزایش مرخصی زایمان از شش به 9 ماه، نیازمند سه هزار و 400 میلیارد ریال اعتبار هستیم.

محمدحسن زدا روز سه شنبه در حاشیه مراسم آغاز به کار شعبه سه تامین اجتماعی بندرعباس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال مذاکره با دولت برای دریافت این اعتبار هستیم، افزود: به محض دریافت اعتبار، این طرح در کشور اجرایی می شود.

قائم مقام وزیر کشور: دولت در پی استفاده بهینه از ظرفیت دریا است

 قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی گفت: در آستانه برنامه ششم، دولت در پی استفاده بهینه از ظرفیت دریا و سواحل است و تلاش دارد تا بودجه ای پایدار برای این موضوع مهم تخصیص دهد.

مرتضی میرباقری روز سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی طرح های دریای استان با بیان این که یکی از برکات دولت تدبیر و امید، بهره گیری از تجربیات مختلف در کشور است، عنوان داشت: در زمان فعالیت دولت یازدهم، در وزارت کشور بر آن بودیم تا موضوع سواحل را به عنوان یک مساله ملی جا بیندازیم و در این مسیر توفیق یافته ایم.

مدیر امورعمرانی وزارت بهداشت:دولت به دنبال ارایه خدمات بهتر در حوزه بهداشت و درمان است

مدیر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی و تجهیزاتی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت : نگاه دولت این است که در حوزه بهداشت و درمان خدمات بهتری را در اختیار مردم قرار دهد و با توجه به برنامه ریزی های این حوزه و همچنین برنامه ای که برای مشارکت بخش خصوصی تنظیم شده ، اتفاقی که رخ خواهد داد ، کم نظیر است.

 امیر سالکی روز سه شنبه در آیین گشایش یازدهمین پودمان علمی مدیران دفاتر فنی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به میزبانی شیراز، از ایجاد و توسعه 252 کلینیک ویژه داخل و خارج بیمارستانی در کشور خبر داد .

معاون اجرایی رییس جمهوری: تلاش دولت فراهم کردن شرایط برای توسعه سرمایه گذاری است

معاون اجرایی و جانشین رییس جمهوری در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با تاکید بر ضرورت کاهش بروکراسی اداری و تسهیل مقررات، گفت: تلاش دولت حل مشکلات سرمایه گذاری خارجی در کشور است.

محمد شریعتمداری عصر روز سه شنبه در نشست تخصصی آذری های مقیم خارج از کشور در تبریز با اشاره به نقش ایرانیان مقیم خارج در رونق اقتصادی کشور افزود: به دلیل استحکام نظام و روند مناسب مذاکرات هسته ای، با عزت مداری در مسیر دستیابی به موفقیت گام برمی داریم.

ورود رییس جمهوری به تبریز/ هفدهمین سفر داخلی کاروان تدبیر و امید

رییس جمهوری به همراه کاروان تدبیر و امید دقایقی پیش برای انجام هفدهمین سفر داخلی وارد تبریز شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح چهارشنبه در بدو ورود به فرودگاه شهید مدنی تبریز مورد استقبال اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی، آیت الله محسن مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه استان و سایر مقامات محلی قرار گرفت.

رییس دولت تدبیر و امید در این سفر دو روزه، ابتدا با حضور در ورزشگاه تختی تبریز در جمع مردم سخنرانی خواهد کرد و سپس در جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان شرکت و در ادامه با جمعی از ایثارگران، علما و نخبگان آذربایجان شرقی دیدار می کند.

معاون سازمان میراث فرهنگی: تراز گردشگری در ایران مثبت است

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تراز مثبت صنعت گردشگری در ایران در سال های 92 و 93 و بهبود این روند در سال جاری خبر داد.

مرتضی رحمانی موحد  در یاسوج بدون اشاره به آمار افزود: بررسی آمارهای ورودی و خروجی گردشگران خارجی در ایران و تاثیرات اقتصادی ناشی از آن نیز نشان می دهد که این وضعیت مثبت همچنان با شتاب بیشتری ادامه دارد.

رییس جمهوری: پایان مذاکرات، افتخار ملت خواهد بود/ کسی حق ندارد از جیب و جانب مردم شعار دهد

رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: دولت با قدرت تمام با مقصران حادثه ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز که با احساسات پاک مردم قهرمان آذربایجان بازی کردند، به شدت برخورد می کند.

حجت الاسلام حسن روحانی روز چهارشنبه در جمع مردم تبریز در ورزشگاه تختی (باغشمال)، افزود: سلام من بر مردم قهرمان و بزرگ آذربایجان و تبریز و فهیم و ورزش دوست این خطه.

وی با اشاره به حوادث ورزشگاه یادگار امام (ره)، اظهار کرد: تراکتورسازی متعلق به مردم آذربایجان نیست، بلکه این تیم مردمی متعلق به ایران است و تیمی است که آرزوی قهرمانی آن را در آسیا خواهیم داشت.

رییس مرکز فناوری اطلاعات وزارت جهاد کشاورزی : ایران رتبه 105 دولت الکترونیک جهان را دارد

رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد کشاورزی گفت: بنا بر آمارهای معتبر بین المللی سال 2014 میلادی، ایران در شاخص توسعه دولت الکترونیک با امتیاز 0.4508 ، رتبه 105 را در جهان دارد حال آنکه میانگین شاخص جهانی 0.4712 است.

کریم احمدی روز چهارشنبه در گردهمایی مسوولان تحول اداری و فناوری اطلاعات اداره های کل منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در مجتمع کریم ساعی کلارآباد، افزود: این رتبه در سال های 2010 و 2012 به ترتیب 102 و 100 بود.

پنج هزار سازمان مردم نهاد ایجاد می شود

مدیرکل مشارکت های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: هم اکنون 400 تشکل مردم نهاد در کشور وجود دارد که این میزان تاسال 96 به پنج هزار تشکل افزایش خواهد یافت.

رضا حجتی روز چهارشنبه در نخستین دوره دانش افزایی سازمان های مردم نهاد جوانان کشور در روستای گردشگری رویین اسفراین بر ضرورت تشکیل و افزایش سازمان های مردم نهاد بویژه در حوزه جوانان در کشور تاکید کرد.

وی تعداد کم تشکل های مردم نهاد را نشانه عدم تمایل مشارکت جامعه و منزوی بودن آنان دانست و افزود: باید به ازای هر پنج هزار نفر جوان یک تشکل مردم نهاد تشکیل شود.

وزیر علوم خواستار حمایت بیشتر دولت و مجلس از قطب های علمی کشور شد

 وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: قطب های علمی، ارزان ترین مسیر تحقق آرمان های انقلاب اسلامی است که لازم است دولت و مجلس بیش از پیش چتر حمایتی خود را بر این قطب ها، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و فناوری بگسترانند.

محمد فرهادی روز چهارشنبه در پیامی به سومین همایش قطب های علمی کشور در دانشگاه اصفهان افزود: با توجه به جاری بودن فرایند تدوین و تصویب برنامه ششم توسعه از دولت و مجلس شورای اسلامی می خواهم که این چتر حمایتی را گسترش دهند و اطمینان داشته باشند که توسعه علمی کشور منجر به توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی می شود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی سازمان جنگل ها : رویکرد مهم سازمان جنگلها حفظ آب، خاک و ترسیب کربن است

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، بودجه و هماهنگی طرح ها در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مهمترین رویکرد و سیاست این سازمان در برنامه ششم حفظ آب، خاک و ترسیب کربن جنگل ها و مراتع است.

کوروش قنبری روز چهارشنبه در اولین گردهمایی مسوولین طرح و برنامه منطقه 3 کشور که با حضور مدیران کل برنامه ریزی و بودجه سازمان جنگل ها در سالن اجتماعات اداره کل دامپزشکی قزوین برگزار شد، افزود: برای تحقق این رویکرد باید مشارکت عمومی در موضوعات خاص افزایش یابد.

گودرزی: افزایش ظرفیت ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز صلاح نیست

وزیر ورزش و جوانان گفت: افزایش ظرفیت صندلی های ورزشگاه 70 هزار نفری یادگار امام (ره) تبریز، صلاح نیست.

محمود گودرزی روز چهارشنبه در بازدید از این ورزشگاه ، با بیان اینکه ورزشگاه یادگار امام (ره) یکی از زیباترین ورزشگاه های ایران است، افزود: ما تجربه توسعه مجدد استادیوم های فوتبال را در ورزشگاه نقش جهان اصفهان داشتیم که می خواستند ظرفیت را افزایش دهند اما هنوز پس از سپری شدن سالها عملیات اجرایی آن به اتمام نرسیده است.

با حضور وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی پنج سینمای دیجیتالی در آذربایجان شرقی افتتاح شد

 پنج سینمای دیجیتالی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت همزمان و نمادین از شهرستان شبستر در آذربایجان شرقی افتتاح شد.

در سفر روز چهارشنبه علی جنتی به شهرستان شبستر، مجموعه فرهنگی و هنری چند منظوره این شهرستان و سینماهای دیجیتالی شهرستان های میانه، بناب، مراغه، مرند و شبستر به طور همزمان به بهره برداری رسید.

علی اکبر صفی پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در این خصوص گفت: برای تجهیز این سینماها نزدیک به پنج میلیارد ریال هزینه شده است.

معاون سازمان میراث فرهنگی:افزایش گردشگران و استفاده از فناوری راهبرد مهم در توسعه گردشگری است

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: افزایش تعداد گردشگران خارجی، توسعه و ساماندهی گردشگری داخلی و استفاده از فناوری های نوین مهمترین راهبردهای این سازمان برای رسیدن به افق 1404 است.

مرتضی رحمانی موحد روز چهارشنبه در نشست ستاد خدمات سفر کهگیلویه وبویراحمد افزود: توسعه صنعت هتل داری و ایجاد سایر زیرساخت ها و تاسیسات زیربنایی و مراکز اقامتی از دیگر برنامه های اساسی این سازمان است.

معاون وزیر علوم: نقش دیپلماسی قطبهای علمی مغفول مانده است

 معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: یکی از مهمترین نقشهای قطبهای علمی کشور، دیپلماسی علمی که این مهم ازسالهای گذشته تاکنون مغفول مانده است.

 وحید احمدی روز چهارشنبه در آیین آغاز بکار سومین همایش سراسری قطبهای علمی در دانشگاه اصفهان بر ضرورت توجه به نقش دیپلماسی علمی در دوره جدید و چهارم فعالیت این قطبها و برنامه ششم توسعه تاکید کرد و افزود : مغفول ماندن این نقش یکی از چالشهای حوزه علم و فناوری کشور است .

وزیر ارتباطات:پیاده سازی دولت الکترونیک نیازمند همراهی همه وزارتخانه هاست

وزیرارتباطات وفناوری اطلاعات با اشاره به آماده بودن زیرساخت های دولت الکترونیک در کشور، گفت: برای پیاده سازی نیازمند همراهی سایر وزارتخانه ها هستیم.

محمود واعظی روز چهارشنبه در آیین افتتاح مجتمع ' آی.سی.تی' (ICT) آذربایجان شرقی، راه اندازی 31 کارگروه استانی را در راستای بسترسازی دولت الکترونیک عنوان کرد و افزود: از شورای عالی فناوری ارتباطات هم مصوبات لازم در این خصوص گرفته شده است.

رییس انجمن ژنتیک: علم سلولهای بنیادی در ایران همطراز با دنیا است

رییس انجمن ژنتیک ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران در عرصه علم سلولهای بنیادی همطراز با دنیا در حال حرکت است زیرا تاکنون در این زمینه پیشرفتهای خوبی داشته ایم.

مختار جلالی روز چهارشنبه در 'کنگره بین المللی سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی' در مشهد افزود: هم اکنون در زمینه بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و سلولهای بنیادی دستاوردهای خوبی در ایران حاصل شده است.

جنتی: عدالت فرهنگی با تلاش مردم و فعالان این عرصه در کشور محقق می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عدالت فرهنگی با تلاش مردم بلند همت ایران، فعالان فرهنگ، هنر و خادمان فرهنگی در کشور تحقق می یابد.

علی جنتی روز چهارشنبه در آیین افتتاح سینمای دیجیتال در شهرستان شبستر، افزود: حمایت مادی و معنوی از اصحاب و فعالان فرهنگ، هنر، قرآن و مطبوعات رویکرد اصلی این وزارتخانه است و در شهرستان ها هم این سیاست با رویکرد تحقق عدالت فرهنگی بیشتر دنبال می شود.

ضعف مدیریتی مهمترین عامل کاهش بهره وری در کشور

مدیرکل دفتر تشکیلات و بهبود روش های وزارت کشور، مهمترین عامل کاهش شاخص های بهره وری در کشور را ضعف مدیریت دانست.

ژاله فرامرزیان ظهر روز چهارشنبه در نشست شورای اداری خراسان شمالی در بجنورد اظهار کرد: ضعف مدیریت باعث شده تا ما برای شاخص های توسعه در همه استانها از یک الگو استفاده کنیم و حال آنکه باید شاخص های توسعه متناسب با امکانات و چالش های هر منطقه در دستور کار قرار گیرد.

معاون رییس جمهوری از روند اجرایی پروژه بزرگراه شهید همت دیدن کرد

 معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی روز چهارشنبه از روند اجرایی ادامه پروژه بزرگراه شهید همت دیدن کرد و در جریان فعالیت ها برای تکمیل این پروژه قرار گرفت.

در این دیدار که سید حمید طهایی استاندار البرز، نماینده مردم کرج در مجلس، مدیرکل راه و شهرسازی و شماری از مسوولان استان البرز حضور داشتند، محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری با حضور در محل این پروژه ملی، روند اجرایی و پیشرفت فیزیکی آن را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

ربیعی: تامین مسکن اقشار کم درآمد از اولویت های کاری دولت است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یکی از آرزوهای هر شهروند ایرانی داشتن مسکنی مناسب است، گفت: رفع معضل کمبود مسکن و تامین آن برای اقشار کم درآمد از اولویت های کاری این وزارتخانه است.

علی ربیعی روز چهارشنبه در مراسم واگذاری واحدهای مسکن مهر پروژه نصر در شهرک اندیشه تبریز افزود: دولت برای تامین مسکن دهک های پایین جامعه تلاش مضاعفی دارد و مصمم است به این آرزوی مردم جامه عمل بپوشاند.

پروژه های برق تبریز با 145میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید

 همزمان با سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به تبریز، پروژه های شرکت توزیع نیروی برق این شهر با اعتبار هزینه شده 145میلیارد ریال توسط مدیر عامل شرکت مادرتخصصی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت توانیر روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از این پروژه ها با اشاره به منحصر به فرد بودن خدمت رسانی صنعت برق نسبت به سایر خدمات تاکید کرد: در این صنعت آینده نگری ضرورت تصمیم گیری است.

اعتبار امسال صندوق نوآوری و شکوفایی 10 هزار میلیارد ریال است

معاون توسعه و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اعتباری که امسال برای صندوق نوآوری و شکوفایی جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده معادل 10 هزار میلیارد ریال است.

علی وطنی روز چهارشنبه در آیین آغاز به کار سومین همایش سراسری قطب های علمی کشور در دانشگاه اصفهان افزود: پارسال نیز همین میزان اعتبار برای صندوق نوآوری و شکوفایی در نظر گرفته و فقط دو هزار میلیارد ریال آن جذب شد.

حجتی: یکپارچه سازی اراضی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تجهیز، نوسازی و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی در کشور در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

محمود حجتی در حاشیه بازدید از طرح نهضت پهنه بندی اراضی کشاورزی درمراکز جهادکشاورزی شهرستان هریس، افزود: اجرای طرح تجهیز، نوسازی و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی ضمن تراکم کشت محصولات و افزایش درآمد کشاورزان می تواند در مدیریت بهینه مصرف آب کشاورزی با آبیاری تحت فشار نقش اساسی ایفا کند.

مشاور فرهنگی رییس جمهوری: دریافت نظرات نخبگان، مورد تاکیددکتر روحانی است

 مشاور فرهنگی رییس جمهوری گفت: دریافت نظرات نخبگان، مورد نظر و تاکید دکتر روحانی است.

حسام الدین آشنا روز چهارشنبه در جمع اعضای اتاق فکر آذربایجان شرقی در دانشگاه تبریز، اظهار کرد: انتظار داریم نخبگان و مدیران استان ها در این نشست ها مسایلی را که احساس می کنند به عنوان نیازها و کمبودهای استانی به گوش مسوولان ارشد نرسیده، بیان کنند.

رییس سازمان امور عشایری: عشایر نیازمند نگاه حمایتی و توسعه ای هستند

رییس سازمان امور عشایری ایران گفت: نگاه مسوولان به جامعه عشایری نباید صدقه ای و ترحم آمیز باشد بلکه نگاه حمایتی و توام با توسعه ای باید نهادینه شود.

کرمعلی قندالی روز چهارشنبه در مراسم افتتاح همایش مدیران امور عشایری کشور در شهر توریستی سرعین استان اردبیل افزود: نگرانی های مسوولان ذیربط باید این باشد که عشایر تولید کننده و بی توقع با تاثیر پذیری از رنگ و ظواهر و فناوری کنونی حضور خود را در طبیعت و کوه ها برای تولید کمتر کرده و رفته رفته با مهاجرت به شهرها به جمع جمعیت رفاه طلب پیوند یابند.

بازدید معاون رییس جمهوری از 2 مرکز درمانی و خط 2 مترو کرج

 محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری در ادامه سفر یک روزه خود به استان البرز عصر چهارشنبه از بیمارستان شهید مدنی و بیمارستان و زایشگاه کمالی و خط 2 مترو شهرستان کرج مرکز استان البرز دیدن کرد.

حمید درفشی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در این باره گفت: بیمارستان کمالی با ضرب اشغال تخت 23 درصد بیشترین آمار مراجعان را دارد و سه چهارم زایمان های استان در این بیمارستان صورت می گیرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش: انگیزه یادگیری در دانش آموزان ابتدایی تقویت شود

معاون دفتر دبستانی وزیر آموزش و پرورش گفت: انگیزه یادگیری باید در دانش آموزان مقطع ابتدایی تقویت شود.

مرتضی شکوهی روز چهارشنبه در جشنواره الگوی مناسب تدریس ویژه معلمان دوره ابتدایی مازندران در بابل افزود : مهم ترین عاملی که در تعلیم و تربیت دانش آموزان ابتدایی موثر است انگیزه یادگیری است که اگر این امر محقق نشود دانش آموز در یادگیری دچار چالش خواهد شد.

نعمت زاده: ایجاد شهرک صنعتی مشترک ایران و ترکیه در دست بررسی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت از بررسی طرح ایجاد شهرک مشترک صنعتی ایران و ترکیه خبر داد.

محمدرضا نعمت زاده روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح چند واحد صنعتی و تولیدی در آذربایجان شرقی، گفت: مقدمات لازم در این خصوص فراهم شده و نقاطی چون شهرک بعثت در آذربایجان شرقی و نیز مکان هایی در آذربایجان غربی برای این مهم پیشنهاد شده اند.

وزیر تعاون از مجموعه ورزشی کارگران مراغه بازدید کرد

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر رییس جمهوری به استان آذربایجان شرقی از مجموعه ورزشی کارگران مراغه بازدید کرد.

علی ربیعی روز چهارشنبه در سفر به مراغه علاوه بر بازدید از این مجموعه با نمایندگان جامعه کارگری این شهرستان از نزدیک دیدار و در جریان خواسته های آنان قرار گرفت.

وزیر نیرو: صنعت برق آذربایجان شرقی نیازمند سرمایه گذاری است

وزیر نیرو با اشاره به سرمایه گذاری نامطلوب در تولید برق آذربایجان شرقی در طول سال های گذشته، افزایش سرمایه گذاری دولت و بخش خصوصی در این استان در زمینه توسعه نیروگاه ها را امری ضروری دانست.

حمید چیت چیان روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از پروژه های صنعت برق آذربایجان با تاکید بر تامین برق واحدهای صنعتی و تولیدی، گفت: پروژه های بخش خصوصی از جمله نیروگاه یکهزار مگاواتی هریس هم باید هر چه سریعتر وارد مدار شود.

وزیر اطلاعات: هدف دولت نهادینه سازی وحدت ملی است

وزیر اطلاعات با بیان اینکه دولت بدون هرگونه نگاه تبعیض آمیز به فعالیت جناح های سیاسی و دوری از هیاهو بدنبال تحقق همدلی برای خدمت عزتمندانه است، هدف دولت تدبیر و امید را نهادینه سازی وحدت ملی عنوان کرد.

حجت الاسلام سید محمود علوی روز چهارشنبه در جمع مردم منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا، با اشاره به بیانات رهبری 'جذب حداکثری و دفع حداقلی'، افزود: اگر فرمایش رهبری برعکس عمل شود، عامل آن باید بر انقلابی بودن و ایرانی بودن خود شک کند.

معاون سازمان مدیریت: سامانه رصد آمایش، برنامه ریزی کشور را هوشمند می کند

معاون امور آمایش و توسعه منطقه ای سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: سامانه ارزیابی توسعه و رصد آمایش (ساترا) رصدی از توسعه کشور در سطوح مختلف به کشور داده و برنامه ریزی ها را به سمت هوشمندسازی می برد.

علیرضا رحمت نیا روز چهارشنبه در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد پیرامون سامانه ساترا افزود: این سامانه ابزاری برای پیاده سازی نظام ملی شاخص های توسعه که دولت به تدوین منظومه ملی سند مکان محور با هدف ساماندهی نظام تولید و اشتراک گذاری اطلاعات و تحلیل و استفاده از آنها مکلف شده است.

اختصاص اعتبار ویژه برای اتمام قطعات 2 و 3 بزرگراه شهید همت

محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی روز چهارشنبه در جریان بازدید از پروژه ملی بزرگراه شهید همت گفت که در نخستین تخصیص های عمرانی، اعتبار ویژه ای جهت اتمام قطعات 2 و 3 پروژه بزرگراه شهید همت اختصاص می یابد.

نوبخت در جریان بازدید از این بزرگراه که در نهایت به جاده چالوس متصل خواهد شد و استاندار البرز، نمایندگان مردم در مجلس، معاونان استاندار و جمعی از مسوولان استان نیز در آن حضور داشتند، البرز را یکی از استان هایی دانست که شاهراه ارتباطی شمال و غرب کشور به پایتخت است و اظهار داشت: باید برای رفع معضل ترافیک دراین استان به خصوص بزرگراه تهران -کرج دولت نگاه ویژه ای داشته باشد.

سازمان میراث فرهنگی درصدد آغاز فصل جدیدی در حوزه امورعشایر استانها است

 معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: این سازمان درصدد آغاز فصل جدیدی در حوزه امور عشایر استان های مختلف کشور است و این مهم با جدیت پیگیری می شود.

مرتضی رحمانی موحد عصر چهارشنبه در آیین افتتاح سومین جشنواره فرهنگ عشایر و اقوام ایران زمین (کوچ عشایر) در یاسوج و در نشست با جمعی از خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد افزود: هدف از اتخاذ چنین تصمیمی معرفی هر چه بیشتر آداب، رسوم و فرهنگ های عشایر و توسعه روزافزون مزیت های فرهنگ بومی عشایر نقاط مختلف کشور به ویژه کهگیلویه و بویراحمد است.

بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان افتتاح شد

بنیاد فرهنگ، ادب و هنر آذربایجان به صورت ویدئو کنفرانس توسط رییس جمهوری در خانه تاریخی پروین اعتصامی تبریز افتتاح شد.

حسن روحانی عصر روز چهارشنبه در آیین افتتاح این نهاد فرهنگی گفت: با افتتاح بنیاد فرهنگ، ادب و هنر آذربایجان وعده ای که در سفر استان به مردم داده شده بود، جامه عمل پوشید.

طرح هایی که رییس جمهوری در آذربایجان شرقی افتتاح کرد

 رییس جمهوری عصر روز چهارشنبه، در سفر استانی کاروان تدبیر و امید به آذربایجان شرقی، تعدادی از طرح ها و پروژه های بزرگ عمرانی، فرهنگی و آموزشی را از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح کرده و یا دستور آغاز عملیات اجرایی آنها را صادر کرد.

بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان، دیتا سنتر استان، مرکز خدمات آموزشی و رفاهی فرهنگیان، ساختمان آموزشی و تحقیقاتی جهاد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی از جمله طرح هایی بودند که توسط روحانی در این سفر افتتاح شد.

بزرگترین مرکز رفاهی و آموزشی در تبریز افتتاح شد

بزرگترین مرکز رفاهی و آموزشی و باشگاه فرهنگیان منطقه شمالغرب کشور روز چهارشنبه طی آیینی توسط رییس جمهوری در تبریز افتتاح و به بهره برداری رسید.

این مرکز به طور همزمان با شروع عملیات اجرایی و افتتاح پنج طرح دیگر عمرانی و رفاهی در آذربایجان شرقی از طریق ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

عملیات اجرایی آزاد راه تبریز- بازرگان با دستور رییس جمهوری آغاز شد

عملیات اجرایی آزاد راه تبریز- بازرگان به طول 253 کیلومتر با دستور رییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس آغاز شد.

وزیر راه و شهرسازی روز چهارشنبه در آیین افتتاح این آزادراه که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور رییس جمهوری برگزار شد، گفت: این آزادراه به طور مشارکتی و به نسبت 65 درصد شرکت ترکیه ای و 35 درصدی ایران ساخته می شود.

نماینده رییس جمهوری: ظرفیت اقتصادی روستاها باید افزایش یابد

نماینده ویژه اعزامی رییس جمهوری به شهرستان جلفا و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، افزایش ظرفیت اقتصادی روستاها برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان را خواستار شد.

اکبر ترکان در شورای اداری شهرستان هوراند، گفت: این مهم عاملی برای کاهش معضل حاشیه نشینی در شهرها و کلان شهرها خواهد بود.

رییس جمهوری از مقبره الشعرا تبریز بازدید کرد

رییس جمهوری با حضور درمجموعه فرهنگی – تاریخی مقبره الشعرای تبریز، بر مزار شاعر نامور آذربایجان محمدحسین بهجت تبریزی ملقب به شهریار حاضر شد و با قرائت فاتحه یاد و خاطره این شاعر پرآوازه را گرامی داشت.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در دفتر یادبود این شاعر بزرگ نوشت: احترام به شعرا و فرهیختگان این مرز و بوم جزو ارزش ها و فرهنگ اسلامی – ایرانی ماست، چه خوب که مقبره جمع بزرگی از شعرا و عرفا در یک جا جمع شده است به امید آنکه ملت فرهنگ دوست ما بتوانند به فرهنگ این مرز و بوم تعالی ببخشند.

40 هزار میلیارد تومان اعتبار به پروژه های عمرانی در سال 94 پرداخت می شود

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با بیان اینکه در سال گذشته اعتبارات عمرانی 32 هزار میلیارد تومان بود، گفت: امیدواریم امسال 40 هزار میلیارد تومان بودجه برای اجرای طرح های عمرانی کشور پرداخت کنیم.

محمد باقر نوبخت شامگاه چهارشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز، با تاکید بر اینکه پیش بینی دولت برای اعتبارات عمرانی 50 هزار میلیارد تومان بوده است، افزود: رییس جمهوری در جلسه هیات وزیران ابلاغیه ای به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای تزریق شش هزار میلیارد تومان دیگر از اعتبارات جاری غیرقابل اجتناب، به اعتبارات عمرانی ارایه کرده است.

حجتی: بهره وری پایین مشکل جدی بخش کشاورزی است

وزیر جهادکشاورزی گفت: مشکل جدی ما بهره وری پایین در بخش کشاورزی از جمله بهره وری پایین در مصرف آب است.

محمود حجتی در بازدید از دو شرکت کشت و صنعت در شهر زرنق از توابع شهرستان هریس افزود: در راستای راهبرد جهاد کشاورزی در افزایش عملکرد تولید به اتکای بهره وری، از فعالیت ها و اقدامات کشاورزان در بهبود بهره وری پشتیبانی و حمایت می شود.

رییس جهاد دانشگاهی: کشور چاره ای جز اتکا به دانش ندارد

رییس جهاد دانشگاهی گفت: کشور ما در شرایط کنونی چاره ای ندارد جز اینکه به صورت دانش بنیان اداره شده و از اقتصاد متکی به نفت فاصله بگیرد.

حمیدرضا طیبی روز چهارشنبه در آیین افتتاح مجتمع آموزشی و تحقیقاتی جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی اظهار کرد: تمام تلاش ما این است که جهاد دانشگاهی را در تمام ابعاد علمی، پژوهشی فرهنگی و آموزشی ارتقا دهیم.

یونسی: ایجاد بزرگراه بین المللی برای توسعه منطقه ارسباران ضروری است

 نماینده ویژه اعزامی دولت به شهرستان اهر و دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی گفت: ایجاد بزرگراه اهر- تبریز به عنوان جاده ای استاندارد و بین المللی در جهت توسعه راهسازی استان باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

حجت الاسلام علی یونسی چهارشنبه شب در اجتماع مردم و مسوولان شهرستان اهر، تسریع در راه اندازی این پروژه را نیازمند همدلی دولت و ملت ذکر کرد و افزود: نزدیکی ارسباران به مناطق مرزی و وجود پتانسیل های معدنی و کشاورزی نیاز این منطقه به این پروژه را ضروری می کند.

حجتی: خط اعتباری 10هزار میلیارد ریالی برای حمایت از بخش کشاورزی اختصاص یافت

 وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال خط اعتباری 10هزار میلیارد ریالی برای حمایت از بخش کشاورزی اختصاص داده شده است.

محمود حجتی روز چهارشنبه در حاشیه بهره برداری از طرح آبیاری تحت فشار در 50 هکتار از اراضی روستای اشتلق علیا افزود: با برنامه ریزی های انجام شده توفیقات خوبی در صنایع حاصل و نیاز کشاورزان تامین شده و توانسته ایم در بحث مکانیزاسیون به خوبی پیشرفت کنیم.

60 هزار پروژه عمرانی نیمه تمام در استان ها وجود دارد

معاون امور مجلس، استان ها و پشتیبانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت که 60 هزار پروزه عمرانی نیمه تمام در استان ها وجود دارد.

 علیرضا صالح شامگاه چهارشنبه درنشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز که با حضور نوبخت معاون رییس جمهوری برگزار می شد، افزود: درسال 84 درحدود یک هزار و 300 طرح عمرانی داشتیم که جمع تعهدات بین 60 تا 70 هزار میلیارد تومان بود اما وقتی در سال 92 دولت تحویل داده شد، براساس بررسی های سازمان مدیریت و برنامه ریزی دو هزار و500 طرح نیمه تمام با 200 هزار میلیارد تومان تعهدات به قیمت ثابت بود.

خادم: وزارت ورزش دخالتی درواگذاری سرخ آبی ها ندارد

معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان گفت: نتیجه نهایی مزایده سهام سرخ آبی های پایتخت طی هفته آینده اعلام می شود.

 امیر رضا خادم چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران استان اردبیل افزود: در دور چهارم مزایده دو باشگاه استقلال و پرسپولیس سه خریدار جدی پیش قدم شدند که سازمان خصوصی سازی اوایل هفته آینده در این زمینه اطلاع رسانی می کند.

ترکان از الحاق جنگل های ارسباران به منطقه آزاد ارس خبر داد

مشاور عالی رییس جمهوری اسلامی ایران از الحاق بخشی از جنگل های ارسباران به منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس در آینده نزدیک خبر داد.

اکبر ترکان با اشاره به ظرفیت گردشگری این جنگل ها افزود: ساحل سازی حاشیه رود ارس در کنار جنگل های زیبا و درهم تنیده ارسباران در شهرستان کلیبر می تواند جذابیتی بی نظیر برای گردشگران به شمار رود.

رییس جمهوری:تلاش دولت معرفی چهره صلح طلب و متمدن ایرانیان به جهانیان است/باید جلوی موسسات مالی غیرمجاز را بگیریم

رییس جمهوری روز چهارشنبه در جلسه توسعه و سرمایه گذاران استان آذربایجان شرقی تصریح کرد که تلاش دولت، معرفی چهره صلح طلب و متمدن ایرانیان به جهانیان است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، تقویت روابط با همسایگان را ضروری دانست و گفت: ایران هرگز آغازگر تخاصم و دشمنی با هیچ کشوری نبوده ، نیست و نخواهد بود.تاریخ هم همین را می گوید و ملت ایران خواهان همزیستی مسالمت آمیز با همه همسایگانش است.

مجموع بودجه وزارت ورزش برابر 10 درصد اعتبارات مورد نیاز است

معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان مجموع اعتبارات این وزارتخانه را برابر با تنها 10 درصد از اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل پروژه های نیمه تمام حوزه ورزش در سطح کشور عنوان کرد.

امیررضا خادم چهارشنبه شب در نشستی با مسوولان ورزشی و نهادهای غیردولتی فعال استان اردبیل در حوزه ورزش و جوانان گفت: هم اکنون سه هزار و 500 پروژه ورزشی نیمه تمام در سطح کشور وجود دارد که با توجه به اعتبارات موجود امکان فعال سازی همه آنها نیست.

توسعه توریسم عشایری رویکرد جدید سازمان میراث فرهنگی کشور است

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: زندگی و زیبایی های کوچ جامعه عشایری ایران به عنوان یک برنامه راهبردی و هدف گذاری جدی در دستور کار این سازمان و بخشی مهمی از نظام گردشگری کشور قرار گرفته است.

مرتضی رحمانی موحد عصرچهارشنبه درسومین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین(کوچ عشایر) در یاسوج افزود: استان کهگیلویه وبویراحمد با داشتن بیشترین تعداد جمعیت عشایری و ظرفیت های متنوع در این راستا به عنوان پایلوت و استان هدف توریسم عشایری انتخاب شده است.

نگاه ویژه دولت، تدبیر امیدآفرین برای البرز

محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی روز چهارشنبه سفر یک روزه ای به استان البرز داشت و در جریان بازدید از برخی پروژه های عمرانی این استان تاکید کرد که دولت نگاه ویژه ای به این استان به ویژه رفع معضل ترافیک آن دارد.

ربیعی: بالا بردن کرامت انسانی در جامعه از برنامه های اصلی دولت است

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بالا بردن کرامت انسانی در جامعه و ارزش گذاشتن به کرامت اخلاقی از برنامه های اصلی دولت تدبیر و امید است.

علی ربیعی چهارشنبه شب در جلسه شورای اداری شهرستان چاراویماق استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در جامعه نشاط و روحیه مردم بالا رفته است، افزود: دولت با اجرای طرح نظام سلامت در جامعه گام نخست را در این زمینه برداشته است.

ربیعی: تورم 25 درصدی سال 92 به 15درصد رسیده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اولین حرکت دولت مهار تورم بود، گفت: تورم 25 درصدی سال 92 اکنون به 15 درصد رسیده است.

علی ربیعی شامگاه چهارشنبه در شورای اداری شهرستان هشترود افزود: دولت متعهد شده بود که این رقم را تا پایان سال 93 به 15درصد برساند که به تعهد خود عمل کرده است.

وزیر ورزش: 350 مورد از 2526طرح مصوب در4سفر دولت قبل به آذربایجان شرقی اجرا شده است

وزیر ورزش و جوانان از اجرایی شدن 350 طرح از 2 هزارو 526 طرح مصوب در 4 سفر دولت قبل به آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: با اجرای این طرح ها فقط 15 درصد تعهدات عملی شده است.

محمود گودرزی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان میانه با اشاره به عملیاتی شدن 30 درصد از تعهدات دولت در کشور افزود: دولت تدبیرو امید بنا ندارد قولی بدهد که نتواند به آن عمل کند.

سلطانی فر:کاهش تورم وطرح تحول سلامت موجب حل مشکلات اقتصادی شد

نماینده رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: کاهش تورم و اجرای طرح تحول نظام سلامت موجب حل بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور شده است.

مسعود سلطانی فر شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان عجب شیر با اشاره به تلاش دولت در مبارزه با تورم افزود: تورم 44 درصدی کشور که موجب بی ثباتی و التهاب روزمره، افزایش روزانه قیمت ارز و بی ارزشی پول ملی شده بود، با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و تدابیر دولت یازدهم در کمتر از دو سال به 15 درصد کاهش یافت.

رییس سازمان بهزیستی: طرح شناسایی آسیب های اجتماعی بزودی آغاز می شود

رییس سازمان بهزیستی با بیان اینکه شیب صعودی آسیب های اجتماعی، جامعه را دچار چالش کرده است، گفت: با همکاری حوزه رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح شناسایی آسیب های اجتماعی از خرداد امسال آغاز می شود.

انوشیروان محسنی بندپی چهارشنبه شب در حاشیه آیین بدرقه 80 تن از مددجویان بهزیستی مازندران به مشهد مقدس در بابلسر در گفت و گو با خبرنگاران افزود: یکی از برنامه های اصلی بهزیستی کاهش آسیب های اجتماعی است.

معاون وزیر ورزش:فدراسیون درباره اتفاقات بازی تراکتورسازی و نفت تهران حکم صادر می کند

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: اتفاقات بازی تیمهای تراکتورسازی تبریز و نفت تهران بررسی شده و منتظر صدور حکم از سوی فدراسیون فوتبال هستیم.

دانشگاه های ایران مهد دین پروری هستند

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی امروز دانشگاه های ما مهد دین پروری هستند، گفت: میزبانی 16 دانشگاه کشور در برپایی جشنواره های فرهنگی و هنری امام رضا(ع) گواه این ادعاست.

سید ضیاء هاشمی چهارشنبه شب در مراسم پایانی جشنواره شعر و مشاعره رضوی در بخش دانشگاهی از سیزدهمین دوره جشنواره فرهنگی هنری و بین المللی امام رضا (ع) در بیرجند افزود: دانشگاه بیرجند در برپایی این جشنواره فاخر معنوی سنگ تمام گذاشت.

قائم مقام وزیر راه: بزرگترین مشکل طرح مسکن مهر خدمات زیربنایی است

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر، بزرگترین مشکل طرح مسکن مهر در کشور را خدمات زیربنایی اعلام کرد.

احمد اصغری مهرآبادی چهارشنبه شب در نشست شورای مسکن شهرستان بناب گفت: 260 هزار واحد مسکن مهر آماده تحویل در کشور، به دلیل کمبود اعتبارات با مشکل تامین زیر ساخت های آب، برق و گاز مواجه هستند.

وزیر دادگستری: مبارزه با فساد اداری با جدیت ادامه دارد

 وزیر دادگستری تاکید کرد: مبارزه با فساد اداری در اولویت کار دولت تدبیر و امید قرار دارد.

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی شامگاه چهارشنبه در شورای اداری شهرستان ملکان افزود: این مبارزه از دو سال قبل شروع و با جدیت ادامه دارد.

459 تشکل مردمی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در کشور فعال هستند

مدیرکل دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: هم اینک 459 تشکل مردم نهاد در سه بخش صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی در کشور فعال هستند.

نوبخت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی متولی اعتبارات استانی است

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، در تبریز گفت: مسوولیت بودجه ای استانها به سازمان مدیریت و برنامه ریزی هر استان واگذار می شود.

محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در جمع کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی با تبریک احیای این سازمان اظهار کرد: همه وظایف و اختیارات سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به مدیریت استان ها تفویض شده و این سازمان در استان ها از اختیارات رییس جمهوری در زمینه اعتبارات و برنامه ریزی برخوردار است.

رییس دفتر رییس جمهوری: شرایط داخلی و خارجی برای رونق اقتصادی فراهم است

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: با تدابیر دولت یازدهم شرایط داخلی و خارجی برای جهش اقتصادی و بازگشت رونق به اقتصاد کشور فراهم است.

محمد نهاوندیان روز پنج شنبه در نشستی با اعضای اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه پرچم مقابله با تروریسم و خشونت و افراطی گری در دست جمهوری اسلامی است، افزود: با رویکرد سیاسی دولت، نگاه بیرونی از ما متفاوت و شرایط روحی اجتماعی داخل کشور هم برای حرکت پرشتاب در مسیر توسعه آمادگی دارد.

رییس دفتر رییس جمهوری: شرایط داخلی و خارجی برای رونق اقتصادی فراهم است

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: با تدابیر دولت یازدهم شرایط داخلی و خارجی برای جهش اقتصادی و بازگشت رونق به اقتصاد کشور فراهم است.

محمد نهاوندیان روز پنج شنبه در نشستی با اعضای اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه پرچم مقابله با تروریسم و خشونت و افراطی گری در دست جمهوری اسلامی است، افزود: با رویکرد سیاسی دولت، نگاه بیرونی از ما متفاوت و شرایط روحی اجتماعی داخل کشور هم برای حرکت پرشتاب در مسیر توسعه آمادگی دارد.

وزیر ارتباطات: دولت بدون حضور بخش خصوصی موفق نمی شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دولت یازدهم به ویژه رییس جمهوری بر این اعتقاد است که بدون حضور بخش خصوصی دولت موفق نمی شود.

محمود واعظی روز پنجشنبه در دیدار با شماری از مسوولان استان زنجان با اشاره به اینکه ممکن است این سخنان برای عده ای تازگی نداشته باشد چراکه همه دولت های گذشته نیز آن را بیان کرده اند، افزود: دولت یازدهم به طور جدی این باور را دارد که توسعه کشور با مشارکت مردم امکان پذیر است.

آخوندی: آزاد راه تبریز- بازرگان شبکه آزاد راهی آسیا به اروپا را تکمیل می کند

وزیر راه و شهرسازی گفت: آزاد راه تبریز- بازرگان نقش مهمی در تقویت ترانزیت و توسعه تجارت در مسیر شرق به غرب دارد و شبکه آزاد راهی آسیا به اروپا را تکمیل می کند.

عباس احمد آخوندی در مراسم کلنگ زنی آزاد راه تبریز- بازرگان، در باره مشخصات این پروژه اظهار داشت: این آزاد راه به طول 253 کیلومتر و در سه باند رفت و برگشت، با مشارکت دولت جمهوری اسلامی ایران و شرکت برگیز ترکیه احداث می شود که 65 درصد از هزینه های آن بر عهده شرکت ترکیه ای و 35درصد دولت است.

واگذاری امور به استان ها موفقیت بیشتری به دنبال دارد

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: واگذاری امور به استان ها علاوه بر کاهش مشکلات، موفقیت بیشتری را به دنبال دارد.

نصرالله جهانگرد روز پنجشنبه در دیدار با جمعی از مسوولان استان زنجان افزود: تهیه برش استانی در حوزه فناوری اطلاعات به ویژه خدمات دولت الکترونیک می تواند اثر گذاری بهتری در این بخش داشته باشد.

800 میلیارد ریال برای توسعه جنگل های کشور اختصاص یافت

 قائم مقام معاونت جنگل و رییس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: 800 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه جنگل های مناطق خشک و نیمه خشک کشور در سال جاری اختصاص یافت.

رضا احمدی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از جنگل های انار شیطان دهستان دلفارد از توابع شهرستان جیرفت افزود: با توجه به موقعیت خشک و نیمه خشک کشور، اولویت سازمان جنگل ها این است که پوشش سبز گونه های بومی در سطح کشور افزایش یابد.

ثبت نام 350 هزار هنرمند در سامانه صنایع دستی

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: 350 هزار هنرمند در سامانه صنایع دستی ثبت نام شده اند.

بهمن نامور مطلق در بازدید از کارگاههای صنایع دستی اردستان در استان اصفهان اظهار داشت: ثبت نام این تعداد در حالی است که بیش از یک میلیون هنرمند فعال در عرصه صنایع دستی کشور حضور دارند.

دولت 900 میلیارد ریال به پروژه های ناتمام خیرین مدرسه سازاختصاص داد

 معاون مشارکت های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: دولت امسال برای تکمیل پروژه های نیمه تمام مشارکتی دولت و خیرین مدرسه ساز 900 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است.

یافته است.

محمد باقر مسلمی روزپنجشنبه درجمع خبرنگاران افزود: هم اکنون یکهزارو100 پروژه نیمه تمام مدرسه سازی به صورت مشارکت خیرین و دولت در کشور وجود دارد که به دلیل کمبود اعتبار؛ دولت نتوانسته سهم خود را دراین بخش پرداخت کند.

واعظی: وحدت بزرگترین سرمایه نظام برای رفع مشکلات داخلی و خارجی است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در شرایط فعلی، وحدت و انسجام بزرگترین سرمایه نظام برای رفع مشکلات داخلی و خارجی است.

محمود واعظی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان زنجان، نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی را کمک بزرگی برای دولت خواند و افزود: رفع تمام مشکلات موجود در جامعه نیازمند تعامل بیش از پیش مردم و مسوولان است.

دولت به دنبال تامین منافع زنان به بهترین شکل ممکن است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت تدبیر و امید برای تامین منافع زنان به بهترین شکل ممکن به دنبال اجرای عدالت جنسیتی است.

شهیندخت مولاوردی روز پنجشنبه در کارگروه تخصصی امور بانوان آذربایجان شرقی در تبریز افزود: عدالت جنسیتی به دور از افراط و تفریط ، وضعیت زنان را بهبود می بخشد و برای اینکه این موضوع به عنوان الگویی جهانی تبدیل شود باید در عمل به آن پرداخت و تنها در گفتار و شعار خلاصه نشود.

راه اندازی دروازه واحد صادراتی در مرزهای رسمی کشور ضروری است

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه صادرات کشور گفت: راه اندازی دروازه واحد صادراتی در مرزهای رسمی کشور ضروری است و می تواند در بهبود و تسهیل صادرات تاثیرگذار باشد.

ولی الله افخمی راد روز پنجشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان غربی افزود: روشی که در واردات و صادرات مرزها وجود دارد پایدار نیست و در این خصوص نیازمند برنامه ریزی بلندمدت و هماهنگ در مرکز هستیم.

تعامل با بخش خصوصی در طرح های گردشگری رویکرد دولت است

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تعامل با بخش خصوصی یکی از اولویت های دولت برای توسعه گردشگری است.

مسعود سلطانی فر در دومین روز سفر هیات دولت به این استان، در مراسم افتتاح فاز اول مجتمع خدماتی، تفریحی و ورزشی هلیا در شهرستان تبریز بر ایجاد چنین مجموعه هایی برای افزایش جذب گردشگر تاکید کرد.

ظرفیت ذخیره سازی گندم کشور از 15 روز به هفت ماه افزایش یافته است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران از افزایش ظرفیت ذخیره سازی گندم کشور به هفت ماه خبر داد.

علی قنبری در نشست ستاد تنظیم بازار استان ایلام اظهار کرد: شرکت بازرگانی دولتی ایران در زمینه تامین، ذخیره سازی و توزیع کالاهای اساسی و بویژه گندم نقش خطیر و حساسی برعهده دارد.

معاون وزیر کشور: امور حمل و نقل کلانشهرها از اولویتهای دولت است

معاون امور عمرانی، شهری و روستایی وزارت کشور گفت: امور حمل و نقل همه کلانشهرها به خصوص مشهد از اولویتهای دولت است لذا دست اندرکاران باید برای درآمدزایی و تامین اعتبار در این خصوص سیاستهایی اتخاذ کنند که فشار زیادی به مردم وارد نشود.

هوشنگ خنداندل روز پنجشنبه در جریان بازدید از پروژه خطوط قطارشهری مشهد در جمع خبرنگاران افزود: قطارشهری و سامانه ریلی بزرگترین نقش را در کاهش ترافیک و رفاه زندگی روزانه مردم دارد لذا سیاستهای سرعت بخشیدن به این پروژه ها باید ادامه یابد.

معاون وزیر علوم: دانشگاه فقط متولی تولید علم نیست

 معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاهها در نظام جمهوری اسلامی فقط متولی تولید علم برای علم نیستند بلکه علاوه بر تولید علم باید در جهت بهتر شدن اقتصاد و معیشت مردم هم راهکار ارائه دهند.

سیدضیاء هاشمی روز پنجشنبه در جمع مسوولان و دانشجویان دانشگاههای گناباد با تاکید بر ترجیح کیفیت بر کمیت در دانشگاهها افزود: آموزش عالی فقط از پیشرفت کمی دانشگاهها حمایت نمی کند بلکه با قدرت از هر برنامه ای که به افزایش کیفیت علمی و اثربخشی دانشگاه در حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی منجر شود حمایت می کند.

واعظی: برای تحول در وضعیت اینترنت مصمم هستیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا پایان فعالیت دولت یازدهم مصمم به تحول در وضعیت اینترنت کشور هستیم.

محمود واعظی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران زنجان با تاکید بر اینکه موضوع اینترنت و رفع مشکلات این بخش یکی از دغدغه های اساسی و مهم این وزارتخانه و دولت به شمار می رود، افزود: بر این اساس تلاش می شود سرعت اینترنت و مواردی را که مورد نظر مردم به ویژه دانشگاهیان، مراکز عمومی کشور و واحدهای کسب کار نیاز دارند تامین شود.

یک سوم واحدهای صنفی کشور پروانه ندارند

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هم اینک یک سوم از مجموع واحدهای صنفی فعال در سطح کشور بدون پروانه فعالیت می کنند.

سیدمحمود نوابی روز پنجشنبه در 'دومین همایش اعطای گواهینامه استانی رعایت حقوق مصرف کنندگان' در مشهد افزود: بر این اساس از سه میلیون واحد صنفی دایر در سطح کشور یک میلیون واحد فاقد پروانه کار هستند.

معاون وزیر راه: پیمانکاران آزاد راه تهران شمال با جدیت کار کنند

معاون وزیر راه و شهرسازی از مسوولان پروژه های آزاد راه تهران شمال خواست با جدیت کارها را ادامه دهند و گفت: در این زمینه مساعدت های لازم صورت خواهد گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی، نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت و شماری از مسوولان استانی و شهرستانی، روز پنجشنبه از قطعه چهارم آزاد راه تهران - شمال و تونل شهری مسیر کنارگذر نوشهر به چالوس بازدید کردند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش:خیرین مدرسه ساز متناسب با نیازها اقدام کنند

 مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بازنشستگان گفت: خیرین مدرسه ساز باید متناسب با نیازهای آموزشی جامعه اقدام به ساخت مدرسه کنند.

احمد صافی ظهر پنجشنبه در هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان همدان با بیان اینکه پس از مسجد، نجات بخش مردم ایران مدرسه است از خیرین خواست که مدرسه یابی کنند و متناسب با نیازها در ساخت مدرسه مشارکت داشته باشند.

امیررضا خادم: خیرین برای ساخت اماکن ورزشی در نقاط محروم اقدام کنند

معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان خواستار حضور فعالانه خیرین در زمینه ساخت اماکن ورزشی به ویژه در نقاط محروم و کم برخوردار شد.

امیررضا خادم روز پنجشنبه در هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان اردبیل گفت: نوجوانان و جوانان در کنار تحصیل نیاز به سرگرمی نیز دارند اما برای پر کردن اوقات فراغت خود با مشکلاتی روبرو هستند که این امر می تواند در نهایت موجب بروز رفتارهای سوء در جامعه شود.

هدفگذاری امسال صادرات صنایع غذایی ایران سه میلیارد دلار است

مدیر کل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هدفگذاری امسال وزارت صنعت برای صادرات صنایع غذایی ایران حدود سه میلیارد دلار است.

مهدی صادقی نیارکی روز پنجشنبه در گردهمایی سندیکای صنعت کنسرو ایران در اصفهان افزود: پارسال دو میلیارد و 300 میلیون دلار صادرات صنایع غذایی داشتیم که امسال باید به سه میلیارد برسد.

مشاور وزیر نیرو: فرهنگ مصرف بهینه آب در میان مردم نهادینه شود

مشاور وزیر و مسوول امور فرهنگی وزارت نیرو با یادآوری شرایط بحرانی منابع آبی در کشور گفت: باید فرهنگ مصرف بهینه آب در میان مردم نهادینه شود.

حجت الاسلام و المسلمین علی یزدان پرست روز پنج شنبه در همایش مسوولان امور فرهنگی و دینی شرکت آب و فاضلاب کشور در بندرعباس اظهار داشت: اگر بهینه سازی مصرف آب در میان مردم صورت نگیرد، به طور یقین با چالشی جدی در تامین میزان آب مورد نیاز مواجه خواهیم بود.

معاون وزیر ورزش وجوانان:توجه بیشتر به توسعه ورزش بانوان روستایی ضروری است

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت : توجه بیشتر به توسعه ورزش بانوان روستایی ضروری ویکی ازاهداف اصلی این وزارت خانه است .

سیدمناف هاشمی روزپنجشنبه درمراسم تجلیل ازبانوان روستایی مدال آور درمسابقات قهرمانی، آسیایی وجهانی که درسالن ورزشی سید رسول حسینی ساری برگزار شد، اظهارکرد: بانوان تشکیل دهنده نیمی از جمعیت جامعه اند ولازم است برنامه ریزی جامع ومدونی برای توسعه ورزش میان آن ها صورت گیرد .

معاون وزیر راه و شهرسازی: در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها با کمبود شدید تخت مواجه ایم

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات دولتی و عمومی گفت: کشور از لحاظ تختهای آی سی یو ( مراقبت های ویژه) با کمبودهای جدی و بحرانی مواجه است.

محمدجعفر علیزاده عصر روز پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات طرح توسعه بیمارستان بوکان که با حضور نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی و شماری از مسوولان در سالن اجتماعات بیمارستان شهید قلی پور این شهرستان برگزار شد، افزود: کمبود تخت بیمارستانی بویژه در بخش مراقبتهای ویژه در حال حاضر از جمله مهمترین مشکلات پیش روی وزارت بهداشت و نظام سلامت کشور است که امید می رود امسال در راستای رفع این مشکل اقدامات خوبی انجام گیرد.

توسعه کشور وابسته به توسعه روستاهاست

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس جمهوری گفت: توسعه کشور وابسته به توسعه و تقویت روستاها است.

سید ابوالفضل رضوی شامگاه پنجشنبه در همایش 'نقش آینده پژوهی در شهرهای اسلامی' در مشهد افزود: تا زمانی که روستای توسعه یافته نداشته باشیم کشور توسعه یافته هم نخواهیم داشت.

معاون وزیر ورزش و جوانان:آخرین نتایج پیگیری های مربوط به تراکتورسازی توسط وزیر اطلاع رسانی می شود

معاون حقوقی ، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان گفت: آخرین نتایج پیگیری های مربوط به تراکتورسازی توسط دکتر گودرزی وزیر ورزش و جوانان اطلاع رسانی می شود.

امیررضا خادم پیش از ترک اردبیل افزود: اتفاقات رخ داده در دیدار تیم های تراکتور سازی تبریز و نفت تهران بر اساس دستور رییس جمهوری از سوی گودرزی با جدیت در حال پیگیری است.

قائم مقام وزیربهدشت: قرارگاه خاتم الانبیا5هزارتخت بیمارستانی برای وزارت بهداشت می سازد

 قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: قرارداد همکاری بین این وزارتخانه و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) برای ساخت پنج هزار تخت بیمارستانی در کشور منعقد شده است.

ایرج حریرچی عصر جمعه در آیین کلنگ زنی بیمارستان 35 تختخوابی شهر لیکک بدون اشاره به مبلغ این قرارداد، افزود: مسوولان وزارت بهداشت به دلیل کمبود منابع مالی تصمیم دارند 70 درصد مبلغ مورد نیاز قرارداد این قرارداد را از طریق فروش املاک تهیه کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی:بیش از 100 بیمارستان نیمه تمام در کشور وجود دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی گفت: در حال حاضر بیش از 100 بیمارستان نیمه تمام در کشور وجود دارد.

محمد جعفر علیزاده عصر جمعه در بازدید از روند ساخت بیمارستان نیمه تمام سقز تاکید کرد: اتمام این بیمارستان ها به جد در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار دارد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ